چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهم

در یک جمله می توان گفت که جستجو منبع بزرگی از ترافیک تعریف می شود.در عکس زیر می بینید که بیشترین ترافیک به سایت ها در دنیا از کدام منابع صورت گرفته است.همانطور که می بینید تقریبا ۶۰ ٪ از ترافیک سایت ها از گوگل شروع می شود و اگر سایر موتور های جستجو مانند Bing, Yahoo  را هم اضافه کنیم ۷۰ ٪ کل ترافیک سایت از موتورهای جستجو سرچشمه می گیرد.

چرا سئو ویا بهینه سازی سایت در سالهای اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است؟

خوب بیایید با یک مثال اهمیت سئو را بیان کنیم.

فرض کنید شما یک شرکت در زمینه سئو راه اندازی کرده اید. بر طبق ابزار Google Keyword Planner هر ماه کلمه “سئو” ۲۱ میلیون بار سرچ می شود.حالا با توجه به اینکه ۲۰٪ از کل کلیک های سرچ گوگل مختص رتبه اول می باشد , در نتیجه هر ماه حدود ۴ میلیون نفر وارد سایت شما می شوند به شرط اینکه رتبه اول باشد.

حالا این سوال پیش می آید که این بازدید کنندگان چقدر ارزش برای سایت شما به ارمغان می آورند؟

فرض کنید متوسط هزینه ای که یک تبلیغ کننده برای کلیک روی سایت خود را می دهد حدود ۱ دلار باشد وقتی ۴ میلیون بازدید کننده در ماه بروی سایت شما کلیک می کند یعنی ارزش ۴میلیون ترافیک وب سایت حدود ۴ میلیون دلار در ماه خواهد بود و این فقط برای یک کلمه کلیدی سرچ شده است .اگر سایت شما SEO-friendly باشد مطمئنا می توانید صدها و یا هزاران کلمه کلیدی مختلف رتبه بندی کنید.

در بعضی از کلمات ممکن است ارزش هر کلیک فرق کند و بیشتر از ۱ دلار باشد.

مقاله های مرتبط چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهم

سئو (SEO) یا بهینه سازی وبسایت چیست؟

اگر بخواهیم سئو و یا به اصطلاح انگلیسی Search engine optimization (SEO)  را به ساده ترین زبان تعریف کنیم عبارت است از جا به جایی رتبه در نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل از طریق بهینه سازی سایت که منجر به افزایش ترافیک سایت می شود.

طراحی سایت Seo Friendly

طراحی یک وب سایت سئومحور یا Seo Friendly چیست؟ به وب سایت هایی که برای موتورهای جستجو بهینه شده است و قابلیت دسترسی و ایندکس را دارد وب سایت سئو محور و یا Seo Friendly می گویند.

فرق بین اصطلاح SEM و SEO چیست ؟

مهمترین تفاوت بین این دو اصطلاح این است که Search Engine Optimization (SEO)  روی بهینه سازی سایت کار می کند و Search Engine Marketing (SEM)   علاوه بر اینکه ترافیک را هدایت می کند, ورودی ترافیک از هر دو نتایج معمولی و پولی گوگل را مشاهده و مانیتورینگ می کند.