سئو کلمات کلیدی

چطور می توانیم کلمات کلیدی را سئو کنیم؟

شما برای اینکه در گوگل رتبه بگیرید باید برای صفحات و مقالات خود کلمات کلیدی را درنظر بگیرید. اگر می خواهید کلمات کلیدی را شناسایی کنید نیاز به تحقیق در این زمینه دارید . شما می توانید برای پیدا کردن کلمات کلید از حجم جستجو ، میزان رقابت و ... انتخاب کنید. برای اینکه مقاله و صفحات سایت شما در یک کلمه خاص درگوگل رتبه بیاورد شما نیاز دارید تا این کلمه را شناسایی کنید و صفحه را برای این کلمه کلیدی بهینه کنید تا رتبه بالاتری بگیرید.

با این کار شما می توانید ترافیک هدفمند را به سمت سایت خود بفرستید و این در صورتی هست که شما رتبه بالاتری را در serp داشته باشید. برای همین این کار از مهم ترین وظایف در انجام کار سئو است که شما لیستی از مناسب ترین کلمات کلیدی پیدا کنید.

در ابتدا معماری سایت خود را کاملا مشخص کنید.

ابتدا دسته بندی های خود را کاملا مشخص کرده و بر همین اساس صفحات محصولات خود را ایجاد نمایید.

برای پست های خود در وبلاگ می توانید محتوا مناسب ایجاد کنید.

صفحات فرود خود landing page و همینطور صفحات فروش و محصولات خود را بهینه سازی کنید.

 

استراتزِی یافتن کلمات کلیدی

 

بهترین روش برای پیدا کردن کلمات کلیدی

 

از گزینه های پیشنهادی گوگل google suggest استفاده کنید.

شما باید از کلمات طولانی و به اصطلاح long tail keyword استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی که رقابت بسیار زیادی دارند دور از دسترس نیست اما این کار به زمان زیادی نیاز دارد تا رتبه بندی مورد نظر شما را به دست بیاورد.

 

کلمات کلیدی بلند حدود 3 تا 4 کلمه باشند که این کلمات برای سایت هایی که به تازگی کار خود را شروع میکنند بسیار مناسب است.  زمانی که شما یک کلمه کلیدی با رقابت بالا را در گوگل سرچ میکنید گوگل به شما پیشنهاداتی می دهد که شما با انتخاب این گزینه ها می توانید صفحات خود را برای این keywords بهینه سازی کنید.

پیدا کردن کلمات کلیدی مبتنی بر سوال

اگر برای پست ها و مقالات خود دنبال کلمات کلیدی مبتنی بر سوال هستید می توانید از ذو ابزار در این زمینه استفاده کنید و بوسیله این دو ابزار رایگان کلمات کلیدی مناسب برای مطالب خود پیدا کنید و صفحات سایت و بلاگ خود را سئو کنید.

اولین ابزار برای پیدا کردن کلمات کلیدی مبتنی بر سوال AnswerThePublic.com نام دارد. این ابزار برای پیدا کردن سوالات کاربران در زمینه مورد نظر شما می باشد و سوالات بسیاری را در این زمینه به شما ارائه می دهد.

ابزار دوم برای یافتن کلمات کلیدی سوال Question DB  نام دارد. این گزینه هم موارد بسیار زیادی از سوالات را برای ما پیدا کرده و نمایش می دهد. کلمات کلیدی در این ابزار معمولا کلمات کلیدی طولانی هستند که در گوگل دارای رقابت بالایی نمی باشند.

 

استراتژی یافتن کلمات کلیدی خلاقانه

 

شما می توانید برای یافتن کلمه کلیدی مورد نظر خود از هر ابزاری استقاده کنید و برای یافتن کلمات کلیدی خلاقانه که برای سئو کردن صفحات سایت شما بسیار مناسب باشد من به شما ابزار ساده و همچنین رایگان SeedKeywords.com را معرفی می کنم . در این سایت شما می توانید به عباراتی دست پیدا کنید که شاید خود شما به تنهایی نمی توانستید به آنها برسید.

همچنین شما می توانید برای یافتن عباراتو کلمات کلیدی تجارت الکترونیک مورد نظر خود از سایت آمازون استفاده کنید. شما برای  پیدا کردن کلمات کلیدی برای محصول خود می توانید از گزینه های پیشنهادی در آمازون استفاده کنید و این کار دقیقا مانند پیشنهادات گوگل می باشد. 

 

کلمات کلیدی رقبای خود را تحلیل کنید

برای پیدا کردن کلمات کلیدی شما می توانید سایت رقبای خود را در این زمینه تحلیل کنید. این کار لیستی را برای شما از یک دامنه قابل رقابت ایجاد می کند. برای اینکه شانس خود را برای رقابت بالا ببرید مشابه سایت خود را پیدا کنید تا بهترین عبارات را برای سایت خود ایجاد نمایید.

 

از ابزارkeyword planner استفاده کنید

برای استفاده از این ابزار باید یک حساب google ads ایجاد کنید. در غیر اینصورت یک کمپین اجرا کنید و حجم جستجوهای ماهانه را هم می توانید ببینید.

اگر شما یک حساب google ads میسازید به این معنی نیست که در حال حاضر می خواهید تبلیغی را اجرا نمایید . این کار برای دسترسی به ابزار تحلیل کلمات کلیدی می باشد. شما می توانید کلمه خود را وارد کنید و میزان سرچ کلمه در ماه را در قسمت پلن مشاهده نمایید. 

 

استفاده ازgoogle trends برای پیدا کردن کلمات کلیدی

پیدا کردن حجم جستجو ماهانه مهم است ،شما در گوگل trends می توانید روند و میزان سرچ یک کلمه را مشاهده کنید.  شما می توانید حجم جستجوی ماهانه یک کلمه را پیدا کنید و میزانی که این کلمه امکان رشد دارد را به شما نمایش نمی دهد. شما باید تلاش خود را برای اصطلاحاتی که محبوبیت دارند انجام دهید ، این کلمات در حال رشد هستند.

  

یافتن کلمات کلیدی ازBuzzSumo

این ابزار صرفا برای تحقیق یک کلمه کلیدی نمی باشد اما اگر استفاده از آن را یاد بگیرید می توانید راهی برای یافتن این اصطلاحات پیدا کنید. شما صفحه اصلی رقیب خود را در این سایت قرار می دهید و مطالبی را که برای این سایت مهم هستند و بهترین عملکرد را دارند نمایش داده می شود. شما می توانید با مشاهده بهترین محتواهای یک سایت بهترین کلمات کلیدی را برای سایت و مقالات خود انتخاب کنید. 

 

استفاده از کلمات کلیدی در محتوا

در ابتدا برای کلمه اصلی خود تمصمیم گیری نمایید و در یک صفحه از چند کلمه کلیدی استفاده نکنید زیرا جوابگو نیست. از کلمه کلیدی در عنوان صفحه خود استفاده کنید به طور مثال اگر صفحه شما در رابطه با راهنما برای نوشتن پست بلاگ است می توانید از عبارات چگونه یک پست بلاگ بنویسیم استفاده کنیم . به این صورت مقاله ما برای این کلمه کلیدی شناخته می شود . در مرحله بعد شما می توانید از کلید واژه اصلی در محتوای مقاله خود استفاده کنیم. نیاز به اینکه بارها در طول متن از کلیمه کلیدی استفاده کنید نیست فقط چندمرتبه در سایت خود از کلید واژه مورد نظر استفاده کنید تا گوگل متوجه شود که تمرکز شما در این مقاله بر روی این کلمه است.

همینطور کاملا مطمئن شوید که کلمه کلیدی شما حتما در url  و همینطور عنوان tilte آورده شده است . سپس در این مرحله کلید واژه خود را در توضیحات meta description نیز بیاورید. با این کار به کاربران نشان می دهید که متن شما در چه زمینه ای می باشد و به این صورت میزان کلیک بر روی مقاله شما بیشتر خواهد شد.

بعد از سرچ توسط کاربر این کلمه به صورت بولد نمایش داده می شود. به این صورت میزان توجه به سایت شما بیشتر می شود. شما می توانید از کلمات مشابه در این زمینه نیز استفاده کنید و علاوه بر کلمه کلیدی از عبارات مترادف نیز بهره ببرید. کلمات کلیدی که بیشترین استفاده را دارند در پایین صفحه در سرچ گوگل قابل مشاهده می باشند.

و در آخر از لینک های داخلی در سایت خود استفاده کنید. برای اینکه این صفحه جدید قابل مشاهده و سرچ بیشتر باشد نیاز هست تا شما از طریق صفحات دیگر که دارای اعتبار بیشتری هستند به این صفحه لینک دهید. برای ایجاد لینک بین صفحات سعی کنید از ایجاد لینک با کلمه کلیدی اصلی صفحه خود استفاده کنید تا گوگل کاملا متوجه شود که صفحه شما به چه کلید واژه و اصطلاحی تاکید دارد.