مقاله های زیر مجموعه اصول اولیه سئو - SEO basics

سئو (SEO) یا بهینه سازی وبسایت چیست؟

اگر بخواهیم سئو و یا به اصطلاح انگلیسی Search engine optimization (SEO)  را به ساده ترین زبان تعریف کنیم عبارت است از جا به جایی رتبه در نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل از طریق بهینه سازی سایت که منجر به افزایش ترافیک سایت می شود.

فرق بین اصطلاح SEM و SEO چیست ؟

مهمترین تفاوت بین این دو اصطلاح این است که Search Engine Optimization (SEO)  روی بهینه سازی سایت کار می کند و Search Engine Marketing (SEM)   علاوه بر اینکه ترافیک را هدایت می کند, ورودی ترافیک از هر دو نتایج معمولی و پولی گوگل را مشاهده و مانیتورینگ می کند.

چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهم

چرا سئو ویا بهینه سازی سایت در سالهای اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است؟ در یک جمله می توان گفت که جستجو منبع بزرگی از ترافیک تعریف می شود.در عکس زیر می بینید که بیشترین ترافیک به سایت ها در دنیا از کدام منابع صورت گرفته است….

اصول اولیه سئو - SEO basics

اگر می خواهید ترافیک سایت خود را افزایش دهید بهینه سازی وبسایت بهترین روش برای هدایت بازدید کننده به سایت می باشد.بر طبق آمار آخیر ۵۷٪ ترافیک وبسایت ها از موتور جستجوی گوگل منشا می گیرد.بنابراین SEO یا بهینه سازی وبسایت مهمترین امر در حال حاضر برای افزایش ترافیک طبیعی به سایت می باشد.در این بخش تمامی نکاتی که لازم است درباره سئو اولیه مانند آشنایی با کارکرد موتورهای جستجو , فاکتور های کلیدی رتبه بندی گوگل و غیره را بدانید ,توضیح خواهیم داد. عناوین به شرح زیر می باشد:

  • سئو یا SEO چیست
  • فرق SEO با SEM چیست
  • فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجو
  • طراحی سایت User-friendly