آشنایی با ابزار بهینه سازی SEMrush

یکی از مهمترین ابزار بهینه سازی سایت که در بین دیجیتال مارکترها و سئوکار ها کاملا شناخته شده است ابزار SEMrush میباشد.با کمک این ابزار خطاهای موجود مانند لینک هایی که در صفحات ۴۰۴تعریف شده اند و یا یکی بودن h1 های دو صفحه در سایت که نقش به سزایی در بالا بردن رتبه شما در نتایج گوگل دارند.

SEMrush چیست و کاربرد آن در بهینه سازی و سئو سایت (قسمت اول)

معمولا اطلاعات اولیه از گوگل گرفته می شود بسیاری از کاربراین بعد کار با سمراش براین عقیده هستند که اطلاعات آنالیز شده در SEMrush از گوگل آنالیتیکس و webmastertools نیز کاربردی تر است.

آنالیز سئو پایه به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و بقیه موارد و سئو تکنیکال به صورت پولی گزارش ها را ارائه می دهند.

پس کار با ابزار SEMrush را آغاز می کنیم.

منوی Domain Analytics بخش Overview :

 

همانطور که در عکس بالا می بینید زمانی که در صفحه  Domain Analytics هستید در ستون سمت چپ تب مربوط به آن صفحه به رنگ نارنجی در می آید. در این صفحه شما می توانید آدرس دامنه مورد نظر را وارد کنید و دکمه سبز رنگ search  را بزنید تا تمامی گزارشات و آنالیز های کلی را به شما نمایش دهد که در عکس زیر دقیق تر می توانید آن ها را ببینید .

 

منوی orgnic research  :

اگر در ستون سمت چپ توجه کنید زیر تب فعال overview در بخش  domain Analytic گزینه organic Research  واقع شده است .اگر بر روی آن کلیک کنید وارد صفحه زیر می شوید. 

حالا دقت کنید که این بخش شامل تب های Overview , position

می باشد که با خط های قرمز زیر آنها اشاره شده است.

در تب overview اولین نمودار مربوط به organic Keyword trends می باشد که شما ...

مقاله های مرتبط آشنایی با ابزار بهینه سازی SEMrush