7 مرحله ساده برای استراتژی SEO

1. کلمات کلیدی خود را پیدا کنید

اولین نکته مه ماین است که بدانید بازار هدف شما از چه کلمات کلیدی استفاده می کند. بنابراین در ابتدا کلمات کلیدی مورد نظر بازار هدف خود را پیدا کنید. این نیاز به کمی تحقیق دارد. از دید مشتری به  محصول و خدمات خود نگاه کنید. چگونه می توانید راه حل هایی برای مشکل خود پیدا کنید؟ چه چیزی را در موتور جستجوی خود جستجو می کنید؟ به عنوان مثال ، اگر غذای ارگانیک سگ می فروشید ، مشتری احتمالی شما نگران سلامتی سگ خود است. شاید سگ او حساسیت غذایی داشته باشد و نگران مواد شیمیایی و محصولات جانبی موجود در بیشتر غذاهای سگ باشد. شروع به جستجو کنید. چه سایت هایی ظاهر می شوند؟ به کلمات استفاده شده در آن قطعه ها نگاه کنید.

در پرسش من در مورد "سگ حساسیت غذایی دارد" ، کلماتی مانند "حساسیت" ، "طبیعی" و "متعادل" نشان داده می شوند. فراموش نکنید که در مورد کلمات مرتبط ، مانند مترادف و گروه کلمات ، فکر کنید.شما می توانید عبارات کلیدی مانند "حساسیت های غذایی" ، "تمام رژیم های طبیعی" ، "تغذیه کامل متعادل" و "فقط مواد طبیعی" را در نظر بگیرید.

2. نوشتن محتوای با کیفیت بالا

نکته کلیدی در اینجا استفاده از حس تند و تیز بازاریابی و ایجاد محتوای جذاب است که برای بازار هدف شما ارزشمند است. محتوای ارزشمند شامل محتوایی است که به سوالات خریداران شما پاسخ می دهد ، بینش هایی را که می توانند استفاده کنند به آنها ارائه می دهد و به آنها آموزش می دهد تا در انجام کاری بهتر عمل کنند. در محتوای عالی که ایجاد می کنید ، به یاد داشته باشید که از کلمات کلیدی مناسب به طور طبیعی استفاده کنید. سعی نکنید صفحات خود را پر کنید (به عنوان مثال اصطلاحات کلمات کلیدی را بارها و بارها در محتوای خود ، در برچسب های متا ، در توضیحات Alt و غیره اضافه کنید) تا سعی کنید رتبه سایت خود را بهتر کنید. این به رتبه بندی جستجوی شما کمک نمی کند. اگر موتورهای جستجو شما را گیر بیاورند ، این کار باعث پایین آوردن رتبه شما یا حذف کامل سایت شما از فهرست آنها شده و  سایت شما را جریمه میکنند. بعلاوه ، بازدیدکنندگان وب سایت شما را تحت تأثیر قرار نخواهد داد. چه کسی می خواهد همان کلمات را بارها و بارها بخواند: "آیا به دنبال غذای ارگانیک سگ هستید؟ اگر به دنبال غذای ارگانیک سگ هستید ، دیگر نگاه نکنید. وب سایت غذای ارگانیک سگ ما بهترین مکان برای سفارش غذای ارگانیک سگ شماست. " واقعیت را حفظ کنید و بدانید دارید برای شخصی می نویسید.

3. از کلمات کلیدی در URL های صفحه وب سایت خود استفاده کنید

مطمئن باشید که URL های صفحه خود را نادیده نمی گیرید زیرا برای SEO شما مهم هستند. اینجاست که تحقیق کلمات کلیدی شما مفید است. به عنوان مثال ، اگر صفحه ای در مورد محصول غذای ارگانیک سگ شما صحبت می کند ، پس URL آن صفحه باید محصولات / غذای ارگانیک سگ باشد. تمرکز خود را بر روی متداول ترین و پر جستجوترین کلمات کلیدی مناسب قرار دهید. اگر می خواهید بین "غذای ارگانیک سگ" و "غذای سگ" تصمیم بگیرید ، یکی را با بالاترین رتبه جستجو انتخاب کنید.

چند روش سریع و آسان برای بررسی رتبه بندی جستجو وجود دارد. یکی استفاده از Google AdWords Keyword Planner. به سادگی کلمات کلیدی خود را وارد کنید تا از میزان محبوبیت تاریخی آنها از نظر میزان جستجو مطلع شوید. همچنین می توانید از Google Trends که یک سایت واقعا سرگرم کننده برای کاوش است استفاده کنید. کلمات کلیدی مختلف را مقایسه کنید تا مقایسه گرافیکی سریع علاقه را با گذشت زمان مشاهده کنید.

 

-------------------------------------------- با ابزار های سئو سایت آشنا شوید -------------------------------------------

 

4- عنوان صفحه را فراموش نکنید

ایجاد عناوین جذاب و جالب برای صفحات وب بسیار مهم است. مطمئن باشید که آنها بازار هدف شما را به دست می گیرند. اگر اینگونه نباشد ، افراد قصد ندارند تمام مطالب را بخوانند. من متوجه شدم که در حال پاسخ دادن به "چه چیزی برای من مفید است؟" زیرا بازدیدکنندگان به من کمک می کنند تا روی موارد برجسته تمرکز کنم. از خود بپرسید: آنها از محتوای این صفحه چه سودی می برند و چرا باید به آنها اهمیت دهند؟ همین که این میخ را زدید ، عنوان خود را کوتاه کنید ، از کلمات قوی استفاده کنید. هنگام ایجاد این عناوین جالب توجه ، اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی شما در عنوان (H1) و / یا زیرعنوان (H2) قرار دارد. با استفاده از مثال غذای ارگانیک سگ در بالا ، H1 شما ممکن است "با کیفیت ترین غذای ارگانیک سگ".

5. برای قرار دادن کلید واژه های اضافی ، هر صفحه را مرور کنید

اکنون که محتوای با کیفیت بالا و مورد نیاز بازار هدف خود را ایجاد کرده اید  و دارای عناوین جالب توجه برای جلب توجه آنها و تشویق آنها برای مطالعه بیشتر هستید ، به عقب برگردید و همه آنچه را که نوشتید مرور کنید. در بررسی خود ، به دنبال مکانهای اضافی باشید که بتوانید به طور طبیعی کلمات کلیدی را در آنها قرار دهید. آیا می توانید یک جمله را تغییر دهید تا یک کلمه کلیدی در آن گنجانده شود؟ به عنوان مثال ، در صفحه ای در مورد اتوماسیون بازاریابی ، "شناسایی بهترین مشتریان و تبدیل بیشتر" می تواند به "اتوماسیون بازاریابی به شما کمک می کند تا بهترین مشتریان را شناسایی کرده و به خریدار بیشتر تبدیل کنید.

6. تجربه کاربر را بهبود ببخشید

این فراتر از محتوای وب سایت است ، اما تجربه خوب کاربر در رتبه بندی قوی SEO هر روز اهمیت بیشتری می یابد. طبق گفته رابرت بریس در وبلاگ خود سه اصل UX که به وب سایت شما کمک می کند وظیفه خود را به درستی انجام دهد . "طی دو سال گذشته ، گوگل پیشرفت کرده است تا تاکید بیشتری بر سایت هایی داشته باشد که تجربیات کاربر با کیفیت را در سیستم عامل ها و دستگاه ها ارائه می دهند. اگرچه عوامل رتبه بندی سنتی هنوز هم سلطان هستند ، اما بهینه سازی موتور جستجو به طور فزاینده ای به سمت بهینه سازی کاربر تبدیل می شود. بنابراین ، با برنامه نویسان وب خود کار کنید تا اطمینان حاصل کنید که مرور وب سایت شما آسان  است و هر پیوندی کار می کند و بازدید کنندگان شما را به قسمت بعدی اطلاعاتی که بدنبال آن هستند هدایت می کند.

7. یک متخصص استخدام کنید

همانطور که قبلاً گفتم ، سئو اساسی عمدتا عقل سلیم است. با این حال ، اگر توانایی پرداخت آن را دارید ، عاقلانه است که برای اطمینان از بهینه سازی سایت خود ، یک متخصص SEO استخدام کنید. یک مشاور یا آژانس سئو می تواند سایت شما را بررسی کند و به بررسی عملکرد آن در برابر مهمترین کلمات کلیدی شما بپردازد. آنها لیست اولویت بندی شده از موارد اقدام را در اختیار شما قرار می دهند تا به شما کمک کنند سایت خود را به سطح بالاتری برسانید.

این یک خبر خوب است: شما لازم نیست که یک جادوگر SEO باشید تا مطمئن شوید وب سایت شما از نظر ارگانیک برای موتورهای جستجوگر قرار دارد. به سادگی از عقل سلیم و هفت نکته ساده ای که در بالا ذکر شد استفاده کنید.

مقاله های مرتبط 7 مرحله ساده برای استراتژی SEO

فرق بین اصطلاح SEM و SEO چیست ؟

مهمترین تفاوت بین این دو اصطلاح این است که Search Engine Optimization (SEO)  روی بهینه سازی سایت کار می کند و Search Engine Marketing (SEM)   علاوه بر اینکه ترافیک را هدایت می کند, ورودی ترافیک از هر دو نتایج معمولی و پولی گوگل را مشاهده و مانیتورینگ می کند.

چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهم

چرا سئو ویا بهینه سازی سایت در سالهای اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است؟ در یک جمله می توان گفت که جستجو منبع بزرگی از ترافیک تعریف می شود.در عکس زیر می بینید که بیشترین ترافیک به سایت ها در دنیا از کدام منابع صورت گرفته است….

سئو (SEO) یا بهینه سازی وبسایت چیست؟

اگر بخواهیم سئو و یا به اصطلاح انگلیسی Search engine optimization (SEO)  را به ساده ترین زبان تعریف کنیم عبارت است از جا به جایی رتبه در نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل از طریق بهینه سازی سایت که منجر به افزایش ترافیک سایت می شود.