سرعت صفحه و سئو سایت

سرعت صفحه و سئو سایت همانطور که به نظر می رسد ساده نیست.به این دلیل که روشهای مختلفی برای اندازه گیری سرعت صفحه وجود دارد. در اینجا سه ​​مورد از رایج ترین موارد ذکر شده است:

Fully Loaded Page: این مدت زمانی است که 100٪ کلیه منابع یک صفحه بارگیری می شود. این ساده ترین راه برای تعیین سرعت بارگیری یک صفحه است.

Time to First Byte: این زمان شروع یک مرحله برای بارگیری یک صفحه را اندازه گیری می کند. اگر تا به حال روی صفحه ای فرود آمده اید و چند ثانیه به صفحه سفید خیره شده اید ، این TTFB در کار است.

First Meaningful Paint / اولین رنگ زمینه: این مدت زمانی است که برای بارگیری لازم است تا منابع آن به اندازه کافی بارگیری شود تا محتوای صفحه شما واقعاً خوانده شود.

به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم شما یک پست وبلاگ دارید که بارگیری کامل آن 10 ثانیه طول می کشد. این مدت طولانی است ... اگر فقط به مدت زمان بارگیری کل صفحه نگاه کنید. از طرف دیگر ، توجه به First Meaningful Paint گاهی اوقات نحوه تعامل کاربران با صفحه شما هنگام بارگیری را بهتر نشان می دهد.

به عنوان مثال ، بیایید دوباره به صفحه ای نگاه کنیم که بارگیری تمام منابع صفحه 10 ثانیه طول می کشد. حتی اگر مدتی طول بکشد تا کل صفحه بارگیری شود ، هنگامی که کاربر برای اولین بار روی صفحه فرود می آید ، پس از 1.5 ثانیه "اولین رنگ معنی دار" را دریافت می کند. این بدان معنی است که آنها می توانند بلافاصله شروع به تعامل با صفحه شما کنند. بنابراین برای یک کاربر ، صفحه شما سریع است.

روشهای مختلفی برای اندازه گیری سرعت صفحه وجود دارد. و هیچ معیار "درستی" وجود ندارد که همه دیگر را شکست دهد. همه آنها موافقان و مخالفانی دارند. در عوض ، برای بهبود سرعت بارگیری صفحه خود برای همه معیارهایی که پیدا می کنید ، تمرکز کنید.

چرا سرعت صفحه برای سئو سایت مهم است؟

گوگل از سال 2010 سرعت صفحه را به عنوان عامل رتبه بندی معرفی کرده است و در سال 2018 گوگل با به روزرسانی "Speed" اهمیت سرعت صفحه را افزایش داد. یک وب سایت بارگیری آهسته می تواند به رتبه بندی Google شما آسیب برساند.

با توجه به اینکه آنها در ابزار PageSpeed Insights خود در مورد همه این معیارها گزارش می دهند ،احتمالاً گوگل از ترکیبی از اندازه گیری های مختلف سرعت صفحه استفاده می کنند. با استفاده از این ، در اینجا چگونگی بهبود سرعت بارگذاری سایت خود آورده شده است.

فشرده سازی تصاویر

من این را اولویت قرار می دهم زیرا این معمولا بزرگترین برد است. از این گذشته ، تصاویر معمولاً 50-90٪ از اندازه صفحه را اشغال می کنند. بنابراین هرچه بیشتر بتوانید تصاویر خود را فشرده کنید ، صفحه شما سریعتر بارگیری می شود.

چطور؟

اگر سایت شما با وردپرس اجرا می شود ، من افزونه ای به نام WP Smush را بسیار توصیه می کنم: این به طور خودکار هر تصویری را که در کتابخانه رسانه وردپرس بارگذاری می کنید ، فشرده می کند. و حداقل طبق گفته سازندگان افزونه ، این می تواند اندازه پرونده تصویری شما را 14.2٪ کاهش دهد.

از وردپرس استفاده نمی کنید؟ هنوز گزینه های زیادی برای فشرده سازی تصویر وجود دارد. برخلاف زمان گذشته ، اکنون بیشتر ابزارهای فشرده سازی یا از فشرده سازی بدون افت استفاده می کنند یا فقط کیفیت تصویر را تا جایی کاهش می دهند که به سختی قابل مشاهده است.

کد خود را تمیز و فشرده کنید

منابع یافت شده در صفحه خود را کوچک کنید. این شامل:

   HTML

   CSS

   جاوا اسکریپت

   و هر کد دیگری که در صفحه شما یافت می شود.

اولین قدم شما باید پاکسازی هر کد نفوذی در صفحه خود باشد. این کد اضافی می تواند از ویژگی هایی باشد که دیگر در سایت خود ندارید. در هر صورت هرچه کد شما تمیزتر باشد ، سرعت بارگیری سریعتر انجام می شود. سپس ، با استفاده از برنامه ای مانند GZip کد خود را فشرده کنید.

هاستیگ خود را ارتقا دهید

این یک نکته است که نمی بینم افراد کافی درباره آن صحبت می کنند. اما می توانم بگویم که به عنوان یک قاعده کلی: وقتی صحبت از میزبانی می شود ، آنچه را که برای آن هزینه می کنید دریافت می کنید. بنابراین اگر در بهبود سرعت بارگذاری سایت خود جدی هستید ، ممکن است زمان ارتقا به یک میزبان برتر یا یک سرور اختصاصی فرا رسیده باشد.

فعال کردن مرورگر مرورگر

با این کار کاربران می توانند قسمتهایی از صفحه شما را در حافظه پنهان مرورگر خود ذخیره کنند. بنابراین دفعه بعدی که آنها از سایت شما بازدید می کنند ، خیلی سریعتر بارگیری می شود. متأسفانه ، این امر به بارگیری سریعتر صفحه شما برای بازدیدکنندگان اولین بار کمک نمی کند. اما برای بهبود سرعت بارگیری برای افرادی که قبلاً از سایت شما بازدید کرده اند بسیار عالی است. می توانید حافظه پنهان مرورگر را در پرونده .htaccess خود تنظیم کنید یا با یک افزونه وردپرس.

اجرای CDN

شبکه تحویل محتوا (CDN) یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش سرعت بارگذاری سایت شماست. CDN ها با درک اینکه بازدید کننده شما از نظر فیزیکی در کجاست کار می کنند و سپس منابع سایت خود را از یک سرور نزدیک به آنها تأمین می کنند.

با ابزارهای تست سرعت چند صفحه تست کنید

اکنون که این مراحل را اجرا کرده اید ، وقت آن است که ببینیم چگونه کار می کنید و من توصیه می کنم سرعت صفحه خود را با استفاده از دو ابزار مختلف آزمایش کنید. اولین مورد Google PageSpeed ​​Insights است این ابزار Google کد صفحه شما را برای مشکلات اسکن می کند ... . گوگل یک ویژگی اضافه کرده است که گزارش می دهد مدت زمان بارگیری سایت شما برای کاربران واقعی انسان (با استفاده از داده های مرورگر Google Chrome) طول می کشد.

در مرحله بعدی ، ما WebPageTest.org را داریم. جالب در مورد WebPageTest این است که صفحه شما را در یک مرورگر واقعی بارگیری می کند. و به شما اجازه می دهد تا در مورد قسمتهای خاصی از صفحه خود که بارگیری آنها مدت زمان زیادی طول می کشد ، مطلع شوید.

مقاله های مرتبط سرعت صفحه و سئو سایت

ساختار و معماری سایت

در این مقاله شما در رابطه با معماری سایت و عوامل داخلی آن از جمله عوامل اصلی برای داشتن یک معماری مناسب برای سایت ، بهترین معماری برای سایت ما ، لینک سازی داخلی ، سایت مپ و قرار دادن لینک های مناسب برای شناسایی توسط الگوریتم های گوگل و قرار دادن آن در صفحه serp آشنا شوید.